Zámek Slavkov – Austerlitz

Zámek Slavkov – Austerlitz

Navštivte krásné historické sály a poznejte místo navždy spojené s Napoleonem. Na slavkovský zámek se vyplatí vydat nejen v na rekonstrukci Bitvy tří císařů.

Rezidenci slavného rodu Kouniců vystavěli na přelomu 17. a 18. století. Součástí areálu byl už tenkrát parádní park v módním stylu francouzských barokních zahrad. Však také dodnes patří k nejvýznamnějším ukázkám historické zeleně na Moravě.

Zámecké interiéry jsou plné šik fresek, štuk, umělecké sochařiny a obrazů. První místa v soutěži interiérové krásy vyhrávají sál Předků, Rubensův sál a kaple sv. Kříže. Zcela výjimečný je centrální oválný Historický sál, v němž památného 6. prosince 1805 uzavřeli příměří mezi Francií a Rakouskem. Pikantním detailem této maxi místnosti je akustika. Při výstavbě sálu mysleli na to, aby při důležitých politických jednáních nebylo navzájem slyšet, co si říkají jednotlivé skupinky debatujících. Právě na prohlídkový okruh nazvaný Historické sály se s MojaKartou dostanete za poloviční cenu.

Před slavkovskou bitvou na zámku pobývali spojenci rakouský císař František I. a ruský car Alexandr I., po bitvě naopak francouzský císař Napoleon I. Holt každý chvilku tahá pilku. 

V sezoně plní vzdušné prostory zámku výstavy skla, keramiky, květin, obrazů, šperků, paličkované krajky, vánoční nebo vinné výstavy. V horkém létě se zchlaďte v podzemí ve dvou patrech zámeckých sklepů. Projdete spojovací chodby, schodiště, pekárnu, mučírnu… a pozůstatky středověké tvrze řádu německých rytířů. 

Malé historiky baví dětská trasa, kdy se můžou navléct do dobových kostýmů a projít se v nich zámkem! Během prohlídky se zapojí do příběhu a postupně odhalují tajemství. Pro rok 2024 je připravena trasa Šifra pana knížete.

- 50 % sleva
180 Kč
90 Kč

duben - listopad

Pořídíte si své srdcové eso?

A kde se ubytovat?

Máme pro vás tipy, kde se vyspíte dorůžova. Stačí si jen vybrat.

vybrat ubytování