Zámecká věž Moravský Krumlov

Zámecká věž Moravský Krumlov

Otevřete okno do malebného okolí a pozorujte krásy z vyhlídky ze zámecké věže v Moravském Krumlově.

Původní středověký hrad přestavěli v 16. století za vlády pánů z Lipé na renesanční zámek. Získal podobu čtyřboké stavby s dvorem uprostřed s překrásnými arkádami ve třech podlažích. Švédská vojska mu dala co proto, takže zámek prošel renovacemi, ta poslední byla za Lichtenštejnů – barokní. Mimořádnou osobností, která na zdejším zámku žila, je kněžna Eleonora z Liechtensteina. Byla dvorní dámou Marie Terezie. Vynikala krásou a osvíceným myšlením, iniciovala výsadbu zámeckého parku. Posledními majiteli zámku byli Kinští. Na konci druhé světové války bylo město Moravský Krumlov vybombardováno Rudou armádou, zámek jak zázrakem přežil. Přesunuly se sem úřady a později také odborné učiliště.

S MojaKartou můžete využít volný vstup na zámeckou věž, odkud přehlédnete okolí jedna báseň. 

V současné době se zámek může pyšnit výstavou 20 velkoformátových pláten Slovanské epopeje od moravského rodáka, fenoménálního symbolisty a ikony vrcholné secese - Alfonse Muchy. Vydejte se po jeho stopách tam, kde to miloval a čerpal inspiraci.

V rozsáhlém zámeckém anglickém parku jsou zásadní vzácné jehličnany. Je to perfektní místo na piknik a jestli chcete vidět, jak se hraje discgolf… je to tu v posledních letech hit.

- 100 % sleva
100 Kč
0 Kč

únor - prosinec

Pořídíte si své srdcové eso?

A kde se ubytovat?

Máme pro vás tipy, kde se vyspíte dorůžova. Stačí si jen vybrat.

vybrat ubytování