Zámecká věž Moravský Krumlov

Zámecká věž Moravský Krumlov

Otevřete okno do malebného okolí a pozorujte krásy z vyhlídky ze zámecké věže v Moravském Krumlově.

Původní středověký hrad přestavěli v 16. století za vlády pánů z Lipé na renesanční zámek. Získal podobu čtyřboké stavby s dvorem uprostřed s překrásnými arkádami ve třech podlažích. Švédská vojska mu dala co proto, takže zámek prošel renovacemi, ta poslední byla za Lichtenštejnů – barokní. Mimořádnou osobností, která na zdejším zámku žila, je kněžna Eleonora z Liechtensteina. Byla dvorní dámou Marie Terezie. Vynikala krásou a osvíceným myšlením, iniciovala výsadbu zámeckého parku. Posledními majiteli zámku byli Kinští. Po druhé světové válce bylo město Moravský Krumlov vybombardováno Rudou armádou, zámek jak zázrakem přežil. Přesunuly se sem úřady a později také odborné učiliště.

V současné době se zámek může pyšnit výstavou 20 velkoformátových pláten Slovanské epopeje od moravského rodáka, fenoménálního symbolisty a ikony vrcholné secese - Alfonse Muchy. Vydejte se po jeho stopách tam, kde to miloval a čerpal inspiraci.

V rozsáhlém zámeckém anglickém parku jsou zásadní vzácné jehličnany. Je to perfektní místo na piknik a jestli chcete vidět, jak se hraje discgolf… je to tu v posledních letech hit.

- 100 % sleva
100 Kč
0 Kč

únor - prosinec

Pořídíte si své srdcové eso?

A kde se ubytovat?

Máme pro vás tipy, kde se vyspíte dorůžova. Stačí si jen vybrat.

vybrat ubytování